02
Nisan
2015

YİTİK KENTİN YOLCUSU: SELÇUK, TÜRKİYE

YİTİK KENTİN YOLCUSU: SELÇUK, TÜRKİYE

Türkiye'nin dört bir yanı tarihtir.

Bu kez, gezginimiz Türkiye'nin en önemli tarihi mekanlarından, Selçuklu Devletinin şehri Büyük Efes, Ayasoluk Tepesi ve Isabey Camisine gider.

3000  yıl öncesinde burası büyük bir üne sahip medeniyet merkeziydi.

Efes antik Romalıların en önemli kentlerinden biriydi.  M.Ö. 10.yüzyılda inşa edilen bu büyük şehir nefes kesen bir görünüme sahipti.  O zamanın mimari ve zanaat eserlerini görmek insanı heyecanlandırıyor.

Kentin mimarisi hala modern ve günümüz mimarlarını şaşırtıyor.

Yaz yaklaşıyor, Türkiye'deki bu müthiş yeri görmek için plan yapma zamanı.

Galerinin keyfini çıkarın!

  • Tags: travel, turkey, world

Author; Tayfur COSKUNÜZER Categories: Türkçe Blog

About the Author

Tayfur COSKUNÜZER

Tayfur COSKUNÜZER

Tayfur Coşkunüzer Tece Dekor'un yönetim kurulu başkanıdır. TECE'nin yönünü ve stratejilerini belirler.Tayfur Coşkunüzer 8 yıl içinde TECE'yi sadece tutkallama işlemi yapılan 100 m2'lik bir dükkandan, melamin kenar bandının tüm aşamalarıyla üretildiği 20.000 m2'lik  bir fabrikaya dönüştüren bir vizyonerdir.

Vakit buldukça yurt dışına bir çok yere gezi düzenler ve gittiği yerleri fotoğraflamaktan büyük keyif alır. Yayınlanan 2 adet fotoğraf albümü bulunmaktadır. "Masai Mara" ve "Isıgın Izleri". Detaylı bilgi için kişisel web sayfasını ziyaret edebilirsiniz...

Leave a comment

Please login to leave a comment.

Tece Twitter

Tece Dekor A.S.

COMPLETE SOLUTION Whether you need PVC, 3D, 2in1, metal, melamine, veneer, or even screw covers Tece is your one s… https://t.co/CnJevdge7W