Whatsapp
Firma Tarihçemiz
Firma Tarihçemiz
Zorlu Mücadelenin ve Başarının İnanılmaz Hikayesi. Aşağıda TECE ile ilgili gelişmeleri kronik bir sırayla bulabilirsiniz...
1987 yılında Türkiye'de kaplama kenar bandı üretimi yapan bir firma olarak kurulduk. Kaplama pazarının daralmasıyla birlikte melamin kenar bandı, PVC kenar bandı ve diğer ürünlerimizi müşterilerimizin taleplerini karşılamak üzere bünyemize kattık. Bursa / Türkiye'de küçük bir atölye ile sadece kaplama üretimi ile başlayan TECE, bugün kağıt, plastik ve daha fazlasında çok çeşitli kenar bandı ürünleri üretmektedir.

Bursa 'da 100 m2'lik bir atölyeden 30.000 m2'lik fabrikaya; TECE, 35 yıldır istikrarlı bir şekilde büyüyor. TECE, ABS, PVC, melamin, PMMA, metal ve kaplama kenar bantlarını tek çatı altında üreten dünyadaki tek firmadır.
1987
Bir Kenar Bandı Şirketi Doğuyor
Bir Kenar Bandı Şirketi Doğuyor
Necdet Coşkunüzer mobilya üretimi eğitimi aldı. 18 yaşından 46 yaşına kadar ev ve ticari ofis mobilyaları üretmektedir. Memleketi Erciş'ten Bursa'ya taşındığında, mobilyalarının kenarlarını kapatmak için kenar bandına ihtiyaç duydu. O zamanlar mobilya sektörünün çok ilkel olduğu Türkiye'de o ürün için iyi bir tedarikçi bulamıyordu. Ardından bu ürünü üretmeye karar verdi. İnternet olmadığı ve bu tür üretim hakkında sınırlı bilgisi olduğu için, kaplama kenar bandı üretimine başlayana kadar çok çabaladı ve denemeler yaptı. Tüm denemeler tamamlandıktan sonra, yapışkanlı ahşap kaplama kenar bandının ilk ruloları üretildi ve 1987'de piyasaya sunuldu.
1992
TECE, Melamin ve PVC kenar bandı ithalat ve satışına başladı.
Türk mobilya sektöründeki gelişmeler daima hızlı ve istikrarlı olmuştur. Biz de trendlere ve taleplere ayak uydurmak zorundaydık; böylece melamin ve PVC ithal edilmiş, yapıştırılmış ve tüm Türkiye'ye dağıtılmıştır.
TECE, Melamin ve PVC kenar bandı ithalat ve satışına başladı.
1998
TECE 2.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesisine taşınıyor
TECE 2.000 m2 kapalı alana sahip yeni tesisine taşınıyor
Üretim tekniklerinin ve pazar büyüklüğünün gelişmesiyle hem alanımızda hem de üretim tekniklerimizde istikrarlı büyüme devam etti. Tece ürünlerini dünyaya ihraç etmeye başladı.
2003
Tece melamin kenar bandı yatırımı ve üretimi yapmaya karar verdi
Melamin, Tece portföyünün ana ürünüydü. Ancak tek ithalatçı olmamız davamızın büyümesine yardımcı olmadı. Bu nedenle özel renk, az adet ve hızlı teslimat ihtiyacı olan müşterilerimize hizmet verebilmek için kendi üretimimizi yapmak durumunda kaldık.
Tece melamin kenar bandı yatırımı ve üretimi yapmaya karar verdi
2004
TECE baskı ve emprenye hatları kurdu.
TECE baskı ve emprenye hatları kurdu.
Melamin kenar bandı üretimine yapılan yatırım, birçok kişinin düşündüğünden daha fazladır. Basit bir ürün gibi görünse de; gerektirdiği bilgi birikimi ve teknoloji inanılmaz. Bir baskı ve emprenye hattının kurulum süresi bir yıldan fazla sürmektedir.
2005
Üretimimiz genişledi.
TECE, Bursa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki toplam 6.000 metrekare alana sahip yeni tesisine taşındı. TECE, emprenye ve baskı denemelerini başarıyla tamamladı. TECE normal ürünleri basmaya ve emprenye etmeye başladı. TECE' nin iş unvanı TECE DEKOR Kağıt Baskı ve Emprenye San. Tic. A.Ş. olarak değişti.
Üretimimiz genişledi.
2007
32 Ülkeye ihracat
32 Ülkeye ihracat
İhracat, Tece cirosunun önemli bir parçası haline geldi; kaliteli ürünümüz ve hızlı servisimiz satışları artırmamıza yardımcı oldu.
2008
PVC'ye yatırım
PVC / plastik kenar bandı üretimine yatırım yapma kararı alındı. Karar, UV baskı teknolojisine yatırım yapmaktı; kenar bantlama dünyasındaki en gelişmiş baskı tekniği idi.
PVC'ye yatırım
2009
PVC Kenar Bandı
PVC Kenar Bandı
PVC kenar bandı başarıyla üretilmeye ve fuarlarda tanıtılmaya başlandı. Dünyada tek çatı altında plastik, melamin ve ahşap kenar üretimi yapan tek şirket.
2012
PVC ye daha fazla yatırım
Plastik kenar bandı üretimine 2 adet ekstrüzyon hattı ve 2 adet UV baskı hattı daha eklendi. Tüm yelpazemizi 55 ülkeye ihraç ediyorduk.
PVC ye daha fazla yatırım
2014
PMMA Akrilik Kenar Bandı
PMMA Akrilik Kenar Bandı
2'si 1 arada ve 3D PMMA akrilik kenar bandı üretimine başlandı. Artık tüm yelpazemizi dünya çapında 75 ülkeye ihraç ediyorduk. Sadece 2014 yılında 18 fuara daha katıldık.
2015
ABS Kenar Bandı
ABS kenar bandı üretimi için denemelere başlandı. Kendini yalnızca kenar bandı üretmeye adamış 210 kişiden oluşan toplam işgücü. Toplam ürün yelpazesi: dünyadaki en geniş kenar bandı yelpazesi.
ABS Kenar Bandı
2016
Yeni Fabrika
Yeni Fabrika
20.000m2 alana sahip yeni fabrikamızın inşaatını tamamladık; Tece şimdi 26.000m2'lik bir alanda faaliyet gösteriyor. ABS kenar bandının standart üretimi ile dünyadaki en geniş kenar bandı yelpazesini sunuyoruz.
2017
Polonya'da Yeni Depo + Ofis
Tece, Polonya'nın Poznan kentinde kendi deposunu açarak dünyaya açılmaya karar verdi. Amaç, Polonya'daki potansiyel müşterilerimize TECE stoğuna doğrudan erişimle hizmet etmekti.
Polonya'da Yeni Depo + Ofis
2018
TECE, 300 ekspres rengi dahil etmeye karar verdi
TECE, 300 ekspres rengi dahil etmeye karar verdi
Aynı zamanda, Ar-Ge Merkezi olarak akredite edilen firmamız dünyanın 90 ülkesine ihracat yapmakta idi.
2019
TECE Zero-Line Pro üretimine başladı
Sıfır kenar özelliği ile öne çıkan son derece estetik ve kaliteli bir ürün olan Zero-Line Pro kenar bandı üretimine başladı.
TECE Zero-Line Pro üretimine başladı
2020
Yeni Yönetim Binası
Yeni Yönetim Binası
İdari personelimizin nezih ve rahat bir ortamda çalışabileceği son derece modern bir bina inşaa ettik. Yeni binamızda aynı zamanda toplantı odalarımız, showroom ve sanat galerisi bulunmaktadır.
TECE Dekor A.Ş. sağlanan hizmetlerin iyileştirilmesi ve web sitesinde en iyi deneyimi yaşamanızı sağlamak için çerezleri kullanır.
close